Jóga ve výšce 3.000 m n.m.

Téma: jóga, Léto
28.07.2024
Horská stanice Eisgrat, 2 900 m n. m.
6167, Neustift im Stubaital

WEŹ GŁĘBOKI ODDECH Z JOGĄ NA WYSOKOŚCI 3000 M

Tego lata entuzjaści jogi mogą spodziewać się wyjątkowych sesji jogi pod hasłem "Joga na 3000 metrów" z nauczycielką jogi Kathariną Wohlgenannt na lodowcu Stubai. Oprócz zróżnicowanego programu jogi dla wszystkich poziomów umiejętności, uczestnicy mogą spodziewać się wyjątkowych miejsc na sesje jogi:

Platforma na szczycie TOP OF TYROL i taras na dachu stacji górskiej Eisgrat nie tylko oferują zapierające dech w piersiach widoki na Alpy Sztubajskie i Dolomity, ale także pozwalają wziąć głęboki oddech i wyciszyć się. 

Wymagany sprzęt:

  • Mata do jogi
  • Wygodna, ciepła odzież
  • Ochrona przeciwsłoneczna i okulary przeciwsłoneczne
  • butelka z piciem
  • solidne buty

KOSZTY I REJESTRACJA

Koszt: 30 € za osobę (bez biletu na wyciąg i lunchu)

Liczba uczestników jest ograniczona do maksymalnie 20 osób. Uczestnictwo na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Rejestracja przez e-mail na adres marketing@stubaier-gletscher.com

*Z zastrzeżeniem zmian w programie i lokalizacjach

PROGRAM 

10:20 - Spotkanie w centrum informacyjnym stacji górskiej Eisgrat na lodowcu Stubai. (Informacja: wjazd kolejką linową ok. 20 min.)

10:30 - 11:45 - Gletscher Yoga Flow - Odpuszczanie

Na wysokości ponad 2000 metrów nad poziomem morza rozpoczynamy dzień uważnie od powitań słońca, aktywujemy nasze ciała i zostawiamy codzienność za sobą głębokimi oddechami w dolinie. W witalizującym Glacier Yoga Flow tworzymy stałą równowagę między siłą a relaksem, między słońcem a księżycem, światłem a cieniem. Ćwiczymy siłę, elastyczność i równowagę dzięki płynnej sekwencji asan, podczas gdy uwaga zawsze skupia się na tobie i twoim oddechu. Cieszmy się razem świeżym górskim powietrzem i stwórzmy przestrzeń na coś nowego.

12:00 - Wspólna przerwa na lunch w restauracji Eisgrat

Przerwa na lunch upłynie nam w eleganckiej atmosferze na słonecznym tarasie z widokiem na lodowiec lub w nowoczesnej tyrolskiej sali restauracji Eisgrat. Czekają na nas świeże produkty z regionu i wyśmienite dania z międzynarodowymi wpływami - na zasadzie płatności własnej.

13:30 - 14:15 - Slow Hatha Yoga - temat przyjazdu

Po przerwie na lunch skupiamy się wyłącznie na sobie i swoim oddechu. W tradycyjnej hatha jodze skupiamy się na połączeniu ciała i umysłu. Utrzymujemy korzystne asany przez kilka oddechów, tworząc chwile koncentracji i bezruchu. Zaproszenie do wsłuchania się w siebie, bycia całkowicie ze sobą i dotarcia do tu i teraz.

14:30 - Wejście na platformę szczytową TOP OF TYROL 

14:45 - 15:20 - Medytacja i pranajama - temat przebudzenia

Na wysokości ponad 3000 metrów nad poziomem morza trzecia sesja tego dnia poświęcona jest nowym początkom i reorientacji. Dzięki świadomym ćwiczeniom oddechowym (pranayama) i medytacji z przewodnikiem, pozbywamy się starych wzorców i zapraszamy pewność siebie i spokój. Zainspirowani niezrównaną panoramą z widokiem na 109 trzytysięczników, czerpiemy siłę, by odważnie kroczyć nowymi ścieżkami w naszym codziennym życiu w dolinie.

15:20 - Zejście i zakończenie imprezy

Wydarzenie odbywa się bez względu na pogodę. Lokalizacje mogą ulec zmianie. 

Frau in Yoga-Position auf Yoga-Matte vor Bergpanorama

KATHARINA WOHLGENANNT

Dorastając w Kleinwalsertal w Vorarlbergu, nie ma dla mnie nic lepszego niż przebywanie w górach i na łonie natury. Czy to pieszo, na rowerze, czy na nartach - kolejna przygoda jest zwykle niedaleko.  Joga jest dla mnie źródłem nowej energii i siły. To tutaj znajduję równowagę między moją aktywną, energiczną stroną a moją spokojną, łagodną stroną. Chciałabym podzielić się z Tobą tym uczuciem bycia w zgodzie ze sobą i znalezienia równowagi w życiu.

Moje zajęcia są odpowiednie dla wszystkich poziomów i są zaproszeniem do spędzenia czasu z Tobą i Twoją istotą. Nie mogę się doczekać spotkania!